Dotacje unijne – profesjonalna pomoc

Wstępem do sukcesu pozyskania oraz rozliczenia dotacji unijnych, jest wybór odpowiedniego dla naszej firmy programu dotacyjnego. Wybór takiego, doskonale dopasowanego do profilu oraz możliwości firmy programu, nie jest jednak wyborem łatwym. Dlatego też dotacje unijne Poznań, a dokładniej kwestie nimi wiązane powinny być powierzane profesjonalistom, zajmujących się szeroko rozumianym doradztwem unijnym.

Profesjonalna pomoc

Autor zdjęcia: dok1

Autor zdjęcia: dok1

Profesjonalna pomoc przy dotacjach unijnych dotyczy wielu, bardzo istotnych kwestii. Pierwszą z nich jest zdefiniowanie potrzeb danej firmy, bądź też podmiotu publicznego. Korkiem kolejnym jest, natomiast określenie możliwości na pozyskanie funduszy na inwestycje, które mają zostać przeprowadzone z wykorzystaniem pozyskanych z dotacji unijnych funduszy. Pomoc doradców unijnych to także dostęp do informacji, dotyczących chociażby planowanych naborów wniosków o dotacje unijne Poznań. Oczywiście takie profesjonalne wsparcie wiąże się także z możliwością pozyskania konsultacji dotyczących planowanej inwestycji.

Fachowe wsparcie jakie można uzyskać w procesie współpracy z doradcami unijnymi, dotyczy także samego pozyskiwania dotacji unijnych. Wsparcie to dotyczy w tym wypadku, przygotowania dokumentacji aplikacyjnej, czyli przygotowania dokumentacji pod postacią biznes planu oraz studium wykonywalności oraz kontroli poprawności formalnej samego wniosku oraz jego załączników. Zakres pomocy obejmuje także wsparcie na etapie odwołania oraz skargi do sądu.

O czym każdy wie, ale niewielu zdaje sobie sprawę z tego jak trudny jest to proces, dotacje unijne Poznań należy rozliczyć, co wbrew pozorom jest równie skomplikowane jak samo jej pozyskanie. Dlatego też, zakres profesjonalnej pomocy jaką oferują firmy zajmujące się doradztwem unijnym, dotyczy również i tego etapu. W dużym uogólnieniu jest to pomoc obejmująca:

  • płatność pośrednia,
  • płatność końcową,
  • merytoryczne wsparcie podczas kontroli dofinansowanego projektu,
  • merytoryczne wsparcie podczas kontraktów z Instytucją Wdrażająca,
  • merytoryczne wsparcie podczas kontroli przeprowadzanych przez Regionalne Instytucja Finansowe (http://www.parp.gov.pl/regionalne-instytucje-finansujace).

Podsumowanie

Wsparcie finansowe pod postacią dotacji unijnych, to możliwość rozwoju dla każdej firmy. Teoretycznie dotacje unijne pozostają w zasięgu praktycznie każdej firmy, jednak w praktyce zdobycie dotacji nie należy do zadań zbyt łatwych. Szczególnie wówczas, gdy nie posiada się w tym temacie chociażby elementarnej wiedzy oraz jakiegokolwiek doświadczenia. Dlatego też, tak istotnym na etapie starania się o dotacje unijne jest wsparcie jakie mogą udzielić, jedynie mogące pochwalić się solidnym doświadczeniem firmy, zajmujące się szeroko pojętym doradztwem unijnym.

Comments are Disabled